BOSHOR

GDYŃSKA FABRYKA OKIEN

Szyby dźwiękochłonne

PRODUKTY

Jeżeli funkcja ograniczenia hałasu jest dla nas ważna (np. mieszkamy w hałaśliwej okolicy) powinniśmy zdecydować się na szyby dzwiękochłonne CLIMAPLUS ACOUSTIC tłumiące dzwięki w zakresie od 29 dB do 43 dB lub szyby dzwiękochłonne CLIMAPLUS SILENCE tłumiące dzwięki w zakresie od 29 dB do 52 dB.

 

Ograniczenie hałasu o określoną liczbę decybeli skutkuje zmianą odczucia hałasu dochodzącego zewnątrz. Zmiana współczynnika Rw nie odnosi się prostoliniowo do odczucia słuchacza. Generalnie zasada jest taka, że ograniczenie hałasu o 10 dB powoduje odczucie redukcji hałasu o połowę.

 

Szyby SILANCE

Wykorzystanie w budowie zestawu szyby laminowanej ze specjalną folią akustyczną SILENCE o najlepszych parametrach na rynku, gwarantuje spokój i ciszę.

Szyby STADIP SILENCE charakteryzują się takimi samymi właściwościami ochrony przed włamaniem i ograniczania ryzyka zranienia jak szyby laminowane STADIP o analogicznej budowie.

Konfiguracja szyb jest uzależniona od wymaganych parametrów dzwiękochłonności. Podwyższony poziom dzwiękochłonności CLIMAPLUS SILENCE osiągamy dzięki zastosowaniu szyby laminowanej STADIP SILENCE ze specjalną folią PVB SILENCE. Możliwe jest również podwyższenie dzwiękochłonności poprzez dopasowanie odpowiedniego pakietu szyb tak jak ma to miejsce w szybach ACOUSTIC

 

Szyby ACOUSTIC

Konfiguracja szyb jest uzależniona od wymaganych parametrów dzwiękochłonności. Podwyższony poziom dzwiękochłonności szyb CLIMAPLUS ACOUSTIC osiągamy poprzez:

- zróżnicowanie grubości szyb w zestawie

- zwiększanie odstępu pomiędzy szybami

 

Zaleca się, aby typ szkła był dostosowany do typu ramy i uszczelnienia. Szkła o wysokim współczynniku izolacji akustycznej wymagają montażu w ramach o bardzo dobrych parametrach. Strona montażu szyby zespolonej nie ma wpływu na parametry akustyczne okna.

 

Dla otrzymania określonej dzwiękochłonności przegrody jaką jest n.p. okno oprócz dzwiękochłonności szyby ważne są:

- dzwiękochłonność ramy okiennej

- sposób montażu szyby w ramie

- prawidłowy, szczelny montaż okna w otworze

- zastosowanie elementów dodatkowo obniżających dzwiękochłonność np. nawiewników

Dodatkowe informacje

PARAMETRY TECHNICZNE SZYB

Najważniesze parametry techniczne szyb opisane są za pomocą wskaźników U, g, Lt, Rw. Zobacz jak interpretować podane wartości i wybierz szyby dostosowane do twoich potrzeb.

SZPROSY

Estetyka, a także konieczność lub chęć zachowania charakteru budynku często wymaga zastosowania szprosów, które umożliwiają restaurację nawet zabytkowych budynków bez naruszania ich pierwotnej stylistyki.

WYBRANE PAKIETY SZYB

CIEPŁA RAMKA

Ważnym elementem szyb zespolonych jest dystansowa ramka międzyszybowa, łącząca szybę zewnętrzną z wewnętrzną. Ciepła ramka SGG SWISSPACER to podwyższona termoizolacyjność.

DOWNLOAD