BOSHOR

GDYŃSKA FABRYKA OKIEN

Szyby bezpieczne

PRODUKTY

W skład szyby CLIMAPLUS SAFE wchodzi szkło bezpieczne laminowane lub hartowane. Zasada działania jest różna, ale oba te szkła zwiększają ochronę przez zranieniem.

 

CLIMAPLUS SAFE - STAPID

Szyba ze szkłem laminowanym STADIP - w przypadku rozbicia pozostaje w 1 kawałku. Folia podtrzymuje kawałki pękniętego szkła co ogranicza ryzyko zranień.

 

CLIMAPLUS SAFE - SECURIT

Szyba ze szkłem hartowanym SECURIT - charakteryzuje się pięciokrotnie większą wytrzymałością na uderzenie ciałem miękkim od zwykłej szyby (jest bardzo odporne na rozbicie piłką, czy przez ciało ludzkie). W przypadku jej rozbicia, SECURIT rozpada się na małe, tępokrawędziowe kawałki nie powodujące poważnych uszkodzeń ciała.

 

Zastosowania:

Szyby zespolone CLIMAPLUS SAFE powinny być stosowane w miejscach, gdzie istnieje ryzyko zranienia odłamkami rozbitego szkła. Szczególnie należy o tym pamiętać w miejscach, gdzie bawią się dzieci lub uprawia się sport:

- drzwi tarasowe

- okna w pobliżu boisk np. do piłki nożnej, koszykówki

- przedszkola, szkoły

- hale gimnastyczne

Dodatkowe informacje

PARAMETRY TECHNICZNE SZYB

Najważniesze parametry techniczne szyb opisane są za pomocą wskaźników U, g, Lt, Rw. Zobacz jak interpretować podane wartości i wybierz szyby dostosowane do twoich potrzeb.

SZPROSY

Estetyka, a także konieczność lub chęć zachowania charakteru budynku często wymaga zastosowania szprosów, które umożliwiają restaurację nawet zabytkowych budynków bez naruszania ich pierwotnej stylistyki.

WYBRANE PAKIETY SZYB

CIEPŁA RAMKA

Ważnym elementem szyb zespolonych jest dystansowa ramka międzyszybowa, łącząca szybę zewnętrzną z wewnętrzną. Ciepła ramka SGG SWISSPACER to podwyższona termoizolacyjność.

DOWNLOAD